Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice

14. 3. 2011
 
 
 
SYSTÉM LIGY:
Karlovarská liga petanque (KLP) je týmová soutěž v petanque, hraná ligovým způsobem (postupně 2x každý s každým podle rozlosování) v měsících květen-říjen (bez letních prázdnin). Liga vrcholí play-off částí o ligový pohár pro nejlepší týmy.
 
TÝMY A HRÁČI:
Soutěž je určená pro 3-8 členné týmy – firemní, rodinné, klubové apod. Mohou hrát hráči registrovaní v asociaci i bez registrace, u juniorských týmů je nutná účast alespoň jednoho hráče staršího 18 let. Nejmenší počet hráčů pro utkání je 3, na soupisce může být max. 8 hráčů, hráč smí být v průběhu sezóny na soupisce jednoho týmu. Každý tým si určí název (nejlépe jedno-dvouslovný) a kapitána. Startovní příspěvek je 500 Kč za tým a rok a bude použit na vyhodnocení nejlepších týmů a hráčů a případné režijní náklady.
 
HRACÍ DNY:
Ligovým výborem bude určen jeden všední den v týdnu (v případě dvou lig může být pro každou jiný), v němž se bude pravidelně celá soutěž hrát. Počátky utkání jsou stanoveny podle světla cca na 17 - 17.30 hod. Ve výjimečných případech bude možné utkání předehrát nebo odložit.
 
HRACÍ MÍSTA:
K utkání jsou zapotřebí dvě hřiště o rozměrech alespoň 3x12 m (celkem 6x12m), povrch písek, štěrk nebo hlína – nejvhodnější jsou parkové cesty nebo písková hřiště. Hřiště se musí nacházet v Karlových Varech a blízkém okolí ( do vzdálenosti 15 km – vloni se hrálo kromě Karlových Varů ještě v Sedleci, a Kolové). Lze hrát také na Rolavě. Každý tým bude mít své domácí hřiště, na němž odehraje domácí zápasy, pokud si ho neurčí, bude mu určeno ligovým výborem. Hřiště musí být před zahájením ligy schválena ligovým výborem.
 
SOUTĚŽNÍ UTKÁNÍ:
Utkání se skládá ze tří zápasů, nejprve se odehraje zápas trojic a po jeho skončení se současně na dvou hřištích uskuteční zápasy jednotlivců a dvojic. Utkání může skončit výsledkem 2:1 nebo 3:0. Hraje se podle pravidel ČAPEK, s výjimkou možností použití rekreačních kovových koulí, bez rozhodčích, spory vyřeší kapitáni týmů na místě.
 
DALŠÍ INFORMACE:
Počet účastníků soutěže není omezen. Podle počtu účastníků bude soutěž rozdělena do lig. Při rozdělení bude přihlédnuto k umístění v uplynulém ročníku.
Další informace se dozvíte na tel. 774 490 525 (F. Volenec), přihlášky do soutěže pošlete na e-mail: ppapozorka@seznam.cz  nejpozději   do 10.4.2011.
Do přihlášky uveďte:
 
Název týmu:
Jméno kapitána:
Spojení na tým – e-mail a mobil:

Po uzavření přihlášek uspořádám schůzku kapitánů, na které doplníme soupisky a upřesníme pravidla a koncem dubna začneme hrát.
Všechny informace budou průběžně zveřejňovány na webu PPA Pozorka – www.ppapozorka.estranky.cz
 
 
Za ligový výbor Karlovarské ligy petanque zdraví a na shledanou se těší – Franta Volenec